W dniu 26 marca dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej udały się na wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek.

Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Uzupełnieniem warsztatów był film pt.: „Pochodzenie kakao” oraz „Historia kakao i czekolady”. Następnie zwiedzały wnętrze pijalni, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Dzieciom bardzo spodobała się fontanna czekoladowa, oraz wagoniki wiozące czekoladę. Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki – wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Wycieczka należała do bardzo udanych a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły jedno: Kochamy czekoladę!.

 

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561729