W czwartek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej. Pani Małgosia pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami.

Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Największą radością była możliwość wypożyczenia książeczek. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani bibliotekarce, że w kolejny czwartek znowu ją odwiedzą.

Zajęcia SKS

Projekt 9,2

Odsłon artykułów:
561747