Darmowy Kurs CSS

*** Procedury zapewnienia bezpieczeństwa organizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Króliku Polskim w związku z wystąpieniem COVID-19. Więcej informacji kliknij tutaj***

 

W dniu 12 lutego nasze przedszkole odwiedzili uczniowie z krośnieńskiej „Naftówki”, kształcący się na kierunku ratownictwo medyczne. Młodszym kolegom i koleżankom przekazali ważne wiadomości dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Młodzi „ratownicy” zaprezentowali przedszkolakom tzw. pozycję boczną ustaloną inaczej bezpieczną, a także pokazali, jak powinno wyglądać udzielenie pierwszej pomocy w przypadku, gdy poszkodowana osoba nie oddycha.  Po skończonym pokazie dzieci z pomocą starszych kolegów mogły przećwiczyć ułożenie kolegi czy koleżanki w pozycji bezpiecznej. Chętni poddawali się bandażowaniu ręki lub dłoni. Przedszkolakom bardzo podobały się praktyczne działania podejmowane na zajęciach. Wierzymy, że na naukę właściwych postaw wobec sytuacji wymagającej udzielenia pomocy nigdy nie jest za wcześnie, dlatego nasze przedszkolaki, oprócz znajomości numerów alarmowych, nabyły dzisiaj  nowe umiejętności, z których oby jak najrzadziej musiały korzystać.

Odsłon artykułów:
831728