„Serca zwróćmy ku dobroci innych ludzi
i nauczmy trudną miłość w sobie budzić
Dla Ciebie, z miłości do Ciebie”.

T. Kamiński

 

Okres przedświąteczny to szczególny czas. Dla wielu z nas to moment zadumy, refleksji oraz oczekiwanie i pragnienie, aby Bóg narodził się na nowo w każdym z nas...W ten szczególny nastrój wprowadzili uczniów klas II i III gimnazjum wychowankowie OREW w Rymanowie, którzy wraz z opiekunami 21 grudnia 2017 r. na scenie kina „Sokół” wystawili autorski spektakl zatytułowany „Z miłości do Ciebie”.

„Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań.

Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj”.

M. Twain

W piątek - 23 czerwca w ZSP w Króliku Polskim - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez ks. Wiesława Słotwińskiego, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

 

„Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma swój dorosły świat”.

Manchester „Ostatni raz”

 

Dzień 21 czerwca 2017 r. był dla uczniów III gimnazjum wydarzeniem szczególnym. Tego dnia najstarsi uczniowie ZSP w Króliku Polskim zostali pożegnani przez całą społeczność szkolną.

"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym".
Charles Chaplin

20 czerwca uczniowie klasy IV SP pod opieką wychowawcy p. Kamili Krukar wybrali się na wycieczkę do Rymanowa Zdroju. Dzień przywitał nas pięknym słońcem, dlatego gotowi na przygody, rozpoczęliśmy spacer po urokliwym uzdrowisku.