5 czerwca br. dzieci z klas „0” i I SP pod opieką wychowawców wyjechały na wycieczkę ekologiczną do Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Na miejscu przywitały nas miłe panie przewodniczki.

Na początku w sali ekspozycyjnej zaprezentowany został multimedialny film przyrodniczy, który opowiadał o tym, jak wyglądał teren obecnego Beskidu Niskiego w poszczególnych okresach geologicznych oraz kiedy na tym terenie pojawili się pierwsi ludzie. W dalszej części zwiedzaliśmy ekspozycje przedstawiające jeden rok z życia przyrody tego obszaru - w czterech różnych porach roku, w czterech różnych miejscach parku. Na każdym z tych miejsc przedstawiono jeden dzień (od świtu do zmroku). Dzieci nauczyły się rozpoznawać różne gatunki zwierząt i roślin, które występują na terenie parku. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których usłyszeli wiele ciekawostek o wilkach, uczyli się rozpoznawania tropów i śladów zwierząt leśnych, brali udział w zabawie ruchowej „wilk łapie jelenia”, rozwiązywali zagadki i kolorowali obrazki. Dowiedzieli się także, w jaki sposób rozpoznać obecność zwierząt w lesie.Następnie udaliśmy się do Krosna, aby dokładnie przyjrzeć się tamtejszemu lotnisku. Dzieci były bardzo podekscytowane, zwłaszcza chłopcy, gdyż niejeden z nich marzy, by w przyszłości zostać pilotem samolotu, szybowca lub skoczkiem spadochronowym. Najpierw udaliśmy się do hangaru, gdzie oglądaliśmy różne samoloty. Ogromną ciekawość wzbudził w nas szybowiec, do którego wchodziliśmy pod czujnym okiem pana instruktora. Było naprawdę wspaniale usiąść za sterami i "pokierować" taką wielką, żelazną maszyną! Następnie z wieży kontroli lotów obejrzeliśmy pas asfaltowy lotniska oraz jego część trawiastą. Widok ten zapierał dech w piersiach! Dowiedzieliśmy się, jak duże jest lotnisko, jakie samoloty na nim lądują i jakich przyrządów używa się w pracy na lotnisku. Byliśmy zachwyceni i dlatego niezbyt chętnie chcieliśmy opuścić to niezwykle interesujące miejsce. Bardzo serdecznie podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie i z pamiątkowymi naklejkami "Aeroklubu Podkarpackiego" wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.