„W dniu waszego Święta
i co dzień tak samo
najmocniej jak możemy –
Kochamy Was, Tato i Mamo!”

 

Mama i tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka, dla którego rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też co roku w naszej szkole uroczyście obchodzimy Dzień Mamy i Taty.Z tej właśnie okazji, 12 czerwca 2018 r., świętowaliśmy Dzień Rodziny pod hasłem „Kochamy Was”. W tym dniu świetlica szkolna przez chwilę stała się sceną, na której dzieci w odświętnych strojach, na tle pięknej kolorowej dekoracji, przedstawiły przygotowany dla rodziców i swojego rodzeństwa niezwykły koncert słowno-muzyczno-taneczny. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Dariusz Królicki, witając serdecznie wszystkich rodziców i składając im życzenia z okazji ich święta. Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze pociechy z oddziału przedszkolnego, wdzięcznie recytując wierszyki i śpiewając piosenkę. Następnie na scenie pojawili się młodzi dżentelmeni z klas 0 i I SP, którzy z niezwykłą elegancją zaprezentowali się w układzie tanecznym z kapeluszami. Chłopcy z klasy pierwszej wyrecytowali również piękne wierszyki dla swoich mam i tatusiów oraz zaśpiewali wesołe piosenki. Uczniowie kl. III SP, oprócz wzruszających wierszy i piosenek, przedstawili również krótkie, zabawne skecze, które wywołały uśmiech na twarzach rodziców. Pomiędzy kolejnymi wystąpieniami swój talent muzyczny zaprezentowali uczniowie szkoły muzycznej, przepięknie grając na pianinie. Podczas uroczystości panowała serdeczna atmosfera, którą umilił jeszcze słodki poczęstunek, na który zaprosiliśmy rodziców. Wszystkich ugościliśmy kawą, herbatą i ciastem.

Na zakończenie dzieci wręczyły swoim mamusiom i tatusiom piękne laurki, ściskając ich czule i składając im serdeczne życzenia.