W dniu 7 czerwca 2018 roku uczniowie klasy piątej uczestniczyli w uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji programu profilaktycznego realizowanego w okresie od kwietnia do maja 2018 roku przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną w Miejscu Piastowym.

Częścią integralną programu były konkursy: plastyczny i literacki, których tematyka dotyczyła bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia. W konkursie literackim wzięło udział dwóch uczniów: Gabriel Puchalik oraz Sebastian Huta, który opowiadaniem o grupie agresywnych chłopców wywalczył sobie 3 miejsce. Sebastian otrzymał również wyróżnienie w konkursie plastycznym.

Wszyscy uczniowie, którzy uczestniczyli w spotkaniu mieli okazję obejrzeć spektakl dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Po przedstawieniu piątoklasiści z gminy Rymanów wzięli udział w warsztatach tematycznych. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w programie uczuliło naszą młodzież na niebezpieczeństwa, na które są narażeni i pozwoli im skutecznie się przed nimi bronić.