W dniu 13 czerwca 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły wzięło udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod tytułem „Zjednoczone Królestwo bez tajemnic”, który zorganizowany został w Szkole Podstawowej w Sieniawie.

Uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się z testem wiedzy składającym się z 82 pytań, na które odpowiadali w języku polskim. Gimnazjaliści stawili czoła sprawdzianowi złożonemu ze 101 pytań, udzielając odpowiedzi po angielsku. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali Monika Smoleń z klasy VI oraz Hubert Huta z klasy III gimnazjum. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli okazję porozmawiać z native speakerem Panem Frantiskiem Geislerem. Udział w konkursie był motywacją do zapoznania się z ciekawostkami związanymi ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Zachęcił uczniów do zgłębiania wiedzy na temat krajów anglojęzycznych, poznawania ich kultury oraz był szczególną okazją do obcowania z językiem angielskim.

Serdecznie gratulujemy Monice i Hubertowi, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie się do zmagań konkursowych.