13 czerwca 2018 r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych w Bieszczady. Przewodnikiem duchowym był ks. proboszcz Wiesław Słotwiński, a opiekę nad dziećmi sprawowali ich rodzice.

Wycieczka rozpoczęła się od dziękczynnej mszy św. w Sanktuarium Matki Pięknej Miłości w Polańczyku, którą odprawił ks.Wiesław Słotwiński. Dzieci uczestniczyły w niej ubrane w piękne stroje komunijne. Następnie był czas na zakup pamiątek, robienie zdjęć i spacer po zaporze z widokiem na Jezioro Solińskie.  Nie zabrakło również  rejsu statkiem po jeziorze w rejony, które są niedostępne z brzegu, gdyż nie prowadzą tam żadne drogi. Trasa wycieczkowa prowadziła obok Wyspy Zajęczej w kierunku zapory wodnej w Solinie, Martwego Lasu i Wyspy Skalistej. Kolejny etap wycieczki to Ośrodek Caritasu w Myczkowcach, gdzie zwiedziliśmy Ogród Biblijny, Mini Zoo oraz Muzeum Miniaturek Cerkwi z pogranicza Polski, Ukrainy i Słowacji.

Późnym popołudniem, pełni wrażeń i wdzięczni Bogu za sprzyjającą pogodę i szczęśliwą podróż, wróciliśmy do domów.