„Nie uda nam się mieć wszystkiego naraz,

coś kończy się, żeby coś mogło trwać…”

 

W piątek - 22 czerwca w SP w Króliku Polskim - odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej przez ks. Wiesława Słotwińskiego, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Następnie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, a pan dyrektor Dariusz Królicki przywitał serdecznie całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Część oficjalna akademii rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania Hymnu szkoły. Następnie odbyła się uroczysta ceremonia przekazania sztandaru uczniom, którzy zostali powołani do pełnienia zaszczytnych funkcji chorążych oraz asysty. Ważnym momentem było ślubowanie absolwentów – uczniów klasy III gimnazjum, którzy przyrzekli wiernie strzec honoru szkoły oraz rozsławiać jej imię swoją postawą i nauką. W dalszej części uroczystości pan dyrektor Dariusz Królicki podsumował całoroczną pracę uczniów oraz przystąpił do niezwykle radosnej czynności - rozdania świadectw oraz nagród uczniom, którzy wyróżnili się wysokimi wynikami w nauce, sporcie, czytelnictwie oraz wysoką frekwencją. Pan Dyrektor zwrócił się również do tegorocznych absolwentów, życząc im sukcesów na kolejnym etapie edukacji, a wszystkim uczniom życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie głos zabrali uczniowie klasy III gimnazjum, kierując słowa podziękowania do wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy przez wszystkie lata edukacji zajmowali się ich nauczaniem i wychowaniem. Na zakończenie uczniowie klasy I, śpiewając niezwykle energetyczną piosenkę, pożegnali rok szkolny i powitali tak długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje.

Do zobaczenia  we wrześniu!