Klasa III SP wraz z nauczycielką języka angielskiego panią Renatą Troską kontynuuje projekt wymiany kartek pisanych po angielsku do zaprzyjaźnionych już dzieci ze szkoły w Waplewie. W zeszłym roku szkolnym dzieci dostały od uczniów z Waplewa kartki wielkanocne i zaprojektowały wtedy własne kartki z życzeniami wiosennymi. W tym roku szkolnym na początku jesieni postanowiliśmy napisać do tych samych dzieci jesienne pozdrowienia.

Uczniowie klasy 3 chętnie biorą udział w projekcie. Tworzenie kartek i pisanie pozdrowień daje im dużo radości i satysfakcji. Przy okazji używamy języka angielskiego w konkretnym celu. Tym razem oprócz pozdrowień dzieci pisały kilka słów o sobie. Każdy uczeń ma w Waplewie swojego rówieśnika, do którego pisze. Po dość długim oczekiwaniu na odpowiedź nadeszły w połowie listopada odpowiedzi na nasze pozdrowienia. Dziewczynki i chłopcy z wielką ciekawością otwierali karteczki, by przeczytać kilka słów od swoich kolegów.

Mamy nadzieję na kontynuację projektu. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną wymianę pozdrowień.