We wtorek, 9 maja 2023 r., naszą szkołę odwiedził Koziołek Matołek. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Przygody Koziołka Matołka", na motywach książki Kornela Makuszyńskiego.

Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale aktywnie w nim uczestniczyły. Wykonywały różne zadania, a jednym z nich było podkucie Koziołka. W rolę kowala wcielili się: Alicja, Dawid oraz Adam. Podczas spektaklu uczniowie mieli również okazję poznać polskie przysłowia o kozach oraz twórczość Kornela Makuszyńskiego odgadując tytuły książek, które napisał dla dzieci i młodzieży. Na zakończenie wszyscy dołączyli do Klubu Koziołka Matołka, otrzymując stosowne pieczątki. To radosne i zarazem pouczające przedstawienie przeniosło widzów w przyjazny, bajkowy świat oraz pozwoliło miło spędzić wspólnie czas.