We wtorek, 31 października 2023 r., w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka”. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które podeszły do tego wydarzenia z wielkim zaangażowaniem i przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek oraz wierszy, aby pięknie zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi.

Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Edyta Rysz witając serdecznie, przybyłych na uroczystość Pasowania, rodziców.

Zanim jednak nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment zarówno przedszkolaki, jak i dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Najmłodsi uczniowie złożyli też uroczyste ślubowanie. Następnie Pani dyrektor kładąc na ramieniu każdego dziecka duży ołówek dokonała aktu pasowania na Przedszkolaka i na Ucznia klasy I.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy szkole. Nasi wspaniali rodzice zadbali również o słodki poczęstunek dla gości oraz swoich pociech.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w przygotowaniu tej uroczystości, dzięki czemu mogliśmy w niezapomniany sposób spędzić ten ważny dla nas dzień.