Dnia 8 listopada 2023 roku uczniowie klasy VII wybrali się do Kina Sokół w Rymanowie na spektakl teatralny „Balladyna” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Adaptacja teatralna dramatu Juliusza Słowackiego przeniosła nas w niezwykły, tajemniczy i mroczny świat, który zachwycił wszystkich pięknem kostiumów i scenografii. Mimo skromnej obsady – spektakl odgrywało tylko czworo aktorów – artyści wykazali się sporym talentem i wspaniale poradzili sobie z odegraniem skomplikowanych charakterologicznie postaci. Świetnej grze aktorskiej towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka i gra świateł.

Spektakl dostarczył widzom wspaniałych przeżyć artystycznych oraz skłonił do refleksji nad tym, że nie da się uciec od odpowiedzialności. Nie ma winy bez kary, więc tragiczne losy bohaterki powinniśmy potraktować jako przestrogę. Widowisko na długo pozostanie w naszej pamięci.