Kiedy nagle las zaszumi,
Mowę sosny gdy zrozumiesz…
To jest Polska
Gdy zobaczysz gdzieś topole
Królujące ponad polem…
To jest Polska…

11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy Polska stała się samodzielnym państwem. Mimo trwającej ponad sto lat niewoli, krwawo tłumionych powstań narodowych i represji politycznych Polacy nigdy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości. By uczcić tak ważne narodowe święto 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uczniowie klasy „ 0”, I – III, IV – V wystąpili w montażu słowno - muzycznym  Zaprezentowane utwory, wiersze i pieśni były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. Świadectwo swojego dziecięcego patriotyzmu dzieci dały podczas śpiewania  piosenek o swojej Ojczyźnie, oraz przedstawieniu inscenizacji „Pisk Białego Orła.” Występy naszych przedszkolaków oraz uczniów z klas I - V, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Cała uroczystość była pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu.

Na zakończenie Pani Dyrektor Edyta Rysz pogratulowała i podziękowała  wszystkim artystom.

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. Uczniowie, nauczyciele, obecni na akademii rodzice  oraz  pracownicy szkoły,  wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.