Mój kraju nad Wisłą nie zmieniaj się proszę
Bo tylko takiej chcę Polski
Gdzie godnie powiewa nam flaga ojczysta
Gdzie już nie palą się mosty

Beata Litwin

Dnia 16 listopada 2023 r. uczniowie klas 6 i 7 wybrali się do Kina „Sokół” w Rymanowie, gdzie obejrzeli piękne widowisko patriotyczne „Mojej Ojczyźnie – Polsce” przygotowane z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W spektaklu w reżyserii Pani Beaty Litwin wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rymanowie, czyli placówek prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rymanowie.

W widowisku wykorzystano liczne efekty audiowizualne. Całości dopełniały piękne stroje aktorów, które współgrały ze scenografią oraz utwory patriotyczne w wykonaniu chóru przy akompaniamencie gitar i akordeonu. Ogromne wrażenie zrobił na nas taniec z biało–czerwonymi szarfami.

To niezwykle wzruszające widowisko zostało nagrodzone przez zgromadzoną na widowni młodzież gromkimi brawami.