Naszym Babciom i Dziadkom,

Jasełka przedstawiamy,

Bo z całego serca bardzo Was kochamy….

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni sprawiają, że ich dzieciństwo jest bardziej pełne, udane i szczęśliwe. Babcia i dziadek zawsze znajdą czas dla swoich wnucząt, pocieszą, przytulą, a najważniejsze - bezgranicznie kochają.

Z okazji Dnia Babci, Dziadka i Seniora, 21 stycznia 2024 r., w Sali Domu Ludowego w Króliku Polskim przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – V naszej szkoły, wystąpiły w pięknym bożonarodzeniowym widowisku, przeplatanym tańcami, grą na instrumentach oraz śpiewem pastorałek. Występ dedykowany był wszystkim Babciom i Dziadkom w dniu ich święta oraz wszystkim przybyłym na tę uroczystość Seniorom.

Ta wyjątkowa impreza środowiska została zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców.

Wśród przybyłych gości Pani dyrektor Edyta Rysz powitała burmistrza Gminy Rymanów Pana Wojciecha Farbańca, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie – Pana Andrzeja Pitrusa, Sołtysa wsi Królik Polski – Pana Jana Zająca, proboszcza Parafii Królik Polski – księdza Wojciecha Bolanowskiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców: Przewodniczącą – Panią Annę Kuśnierczak wraz z Panią Pauliną Malinowską - Pitrus oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie tej uroczystości rodziców. Po uroczystym powitaniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim Dziadkom z serca płynące życzenia, do których dołączyli się również zaproszeni goście.

Głównym punktem obchodów Dnia Babci, Dziadka i Seniora były przygotowane przez dzieci jasełka.  

Wszyscy dziadkowie, zaproszeni goście, obecni nauczyciele i rodzice, po raz kolejny mogli przeżyć historię Józefa i Maryi, którzy po bezowocnych poszukiwaniach noclegu zdecydowali się schronić w szopie. Przy śpiewie aniołów do tej ubogiej szopy, by oddać pokłon Maleńkiej Dziecinie przybyli pasterze z pieskami, baranki, trzej królowie i dzieci.

Mali artyści z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Śpiewane przez chór aniołów pastorałki, recytowane role, piękne tańce do melodii takich pieśni świątecznych jak „ Mario, czy już wiesz ?”, „Noel”, taniec góralski w wykonaniu małych pasterzy, czy wędrówka baranków do żłóbka oraz wykonana na skrzypcach kolęda „Cicha noc” napełniły radością serca wszystkich obecnych na sali. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek, w podzięce nagrodzili małych artystów dużymi brawami.

Na koniec występu wszyscy artyści wyśpiewali swoim kochanym Babciom i Dziadkom tradycyjne „Sto lat!” oraz wręczyli laurki.

Za swój piękny występ dzieci zostały obdarowane słodkościami od Rady Rodziców.

Mamy nadzieję, że wrażenia z jasełek zostaną długo w pamięci.

Jedna z sentencji głosi: „Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje” (Gustaw Flaubert). Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło, i życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.