W piątek 22 marca świętowaliśmy w naszej szkole nastanie wiosny pod hasłem „WITAMY WIOSNĘ NA SPORTOWO”. Aby nastrój był prawdziwie wiosenny, uczniowie przyszli ubrani na zielono. Uroczystość powitania wiosny ze względu na marcową, kapryśną pogodę odbyła się w sali gimnastycznej, ale to i tak nie popsuło radości z obchodów.

Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. w sztafecie z papierem toaletowym, podbijaniu balonów na czas i różnych wyścigach rzędów. Zabawy podzielono na dwie grupy wiekowe – uczniowie klas „0” oraz 1-3 i uczniowie klas 4-7. Niezależnie od wieku poziom zaangażowania oraz zacięta rywalizacja towarzyszyły sportowym zmaganiom. Wszystkie konkurencje oprócz rywalizacji sportowej uczyły także pracy w zespołach i dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji.

Nagrodą za wysiłek dla uczestników były soczyste jabłka. Po długich zmaganiach sportowych uczniowie wrócili do swoich klas zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że wiosna z nami pozostanie i aktywność sportowa będzie naszym codziennym sposobem na spędzanie wolnego czasu.