W związku ze zbliżającą się 233. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie klas „0” oraz I - VI przygotowali montaż słowno - muzyczny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków.

Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz zasady władzy państwowej.

 Akademia była cenną lekcją historii i wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to jedna z okazji, które sprawiają, że możemy poczuć się dumni i wdzięczni za rodaków, którzy w odległych i trudnych historycznie czasach, swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła potrzeba wolności i niepodległości.

Po zakończonej akademii odbyło się wręczenie dyplomów oraz nagród przedszkolakom oraz uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w różnych konkursach: artystycznym, ekologicznym, recytatorskim i ortograficznym.