W dniach 3 - 22 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się zbiórka makulatury. Organizatorem akcji był Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie oraz Nadleśnictwo Rymanów. Celem akcji było zachęcenie do selektywnego zbierania surowców wtórnych i dbania o środowisko naturalne. Uczniowie podczas zbiórki rywalizowali w rankingu indywidualnym oraz klasowym, w zamian za każde dostarczone 10 kg makulatury otrzymali jedno drzewko.

Łącznie zebraliśmy 2300 kg makulatury. Aby wyprodukować 1 tonę papieru trzeba ściąć średnio 17 drzew, zatem uratowaliśmy około 39 drzew!                

Wyniki indywidualne:

I miejsce Jakub Ozimina,  kl. 4 – 270kg

II miejsce Alan Łagosz,  kl. III – 230kg

III miejsce Róża Wołczańska,  kl.II – 110kg

 

Wyniki klasowe:

I miejsce – kl. II

II miejsce – kl. IV

III miejsce – kl. III

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję,  uczniom, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy!