Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w marcu akcję zbiórki karmy, żwirku oraz środków do pielęgnacji dla potrzebujących zwierząt z KOCIARNI KROSNO OTOZ ANIMALS.

Dnia 30 kwietnia trzy przedstawicielki SU: Jagoda, Agnieszka i Oliwia wraz z opiekunem, odwiedziły kociaki z darami. Opiekunowie kotów bardzo się ucieszyli faktem otrzymania potrzebnych rzeczy ( karma, żwirek), również kotki okazały nam swoją wdzięczność.

Koty, które trafiają do kociarni, to w większości znajdy znalezione w piwnicach, na działkach, pod blokami. Są porzucone, często też chore. Gdy trafiają do kociarni są leczone w lecznicy, szczepione. Wolontariusze starają się im szukać domu, także tego tymczasowego.

Aktualnie do adopcji jest 11 kotków, w szczycie sezonu liczba dochodzi do 70.

https://pl-pl.facebook.com/KociarniaKrosno/

Uczniowie SU bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję:

DZIECIOM, RODZICOM i PRACOWNIKOM SZKOŁY!