30 kwietnia krośnieński „Mechanik” przerodził się w Centrum Nauki i Techniki, a to za sprawą cyklicznego wydarzenia zorganizowanego w murach szkoły po raz dwunasty. Głównym celem jest popularyzacja kształcenia zawodowego oraz zaprezentowanie nowoczesnych technologii, ciekawostek technicznych oraz pasji i zainteresowań młodzieży w wieku szkolnym, które pozwalają na powstawanie ciekawych prac i projektów oraz na poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie.

Udostępnione były też liczne pracownie i laboratoria z ciekawymi zadaniami dla uczestników eventu, a także pokaz Straży Pożarnej obrazujący zachowanie się służb pomocniczych i drogowych podczas wypadku drogowego. Uczniowie klasy VII naszej szkoły wzięli aktywny udział w Festiwalu, rozwiązując zagadki, korzystając z symulatorów lotu, jazdy samochodami oraz wypełniając zadania przy pomocy robotów. Na koniec Festiwalu uczestnicy zobaczyli ciekawe doświadczenia przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.