Tradycyjnie 1 maja na wrocławskim rynku bity jest Gitarowy Rekord Świata. W tym roku potrzebne było przynajmniej 7969 gitar, czyli o jedną więcej niż w 2023 roku. Zagrać mógł każdy, kto ma gitarę oraz zna pięć podstawowych akordów niezbędnych do wykonania utworu. W 2024 roku zagrało razem 7531 gitarzystek i gitarzystów. Do nowego rekordu zabrakło jednak około 440 gitar. Dopuszczalne były gitary akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Pojawiły się również mandoliny, banjo, ukulele, a nawet skrzypce. Gitarowe dźwięki rozbrzmiewały na wrocławskim rynku od samego rana, natomiast oficjalną próbę bicia rekordu podjęto o godzinie 16. Wśród tłumu grających obecny był również nauczyciel naszej szkoły pan Dariusz Królicki, który razem z synem Mateuszem dołączył do grona gitarzystów.

W tym roku gościem specjalnym 22. edycji był Chris Jagger, brat Micka, wokalisty The Rolling Stones. Wraz z synem, Johnem Byronem i tysiącami gitarzystów wykonał on utwór "Satisfaction". Do bicia rekordu na wrocławskim Rynku dołączyli również Shata QS, Jan Borysewicz, Wojtek Pilichowski, Dariusz Kozakiewicz i Vasti Jackson.