9 maja 2024 r. uczniowie klasy trzeciej pojawili się w szkole ubrani na galowo i bardzo przejęci. Uczestniczyli bowiem w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Jest to coroczna akcja Operonu, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej, praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiedzy przyrodniczej.  

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu w klasie pojawiła się wicedyrektor szkoły, Pani Magdalena Rygiel, która przekazała wychowawczyni instrukcje i zabezpieczone arkusze z zadania, dodała dzieciom otuchy oraz obejrzała razem z nimi film terapeutyczny. Powodzenia trzecioklasistom życzyła również również Pani Dyrektor Edyta Rysz.

Integralną częścią Sprawdzianu są elementy terapeutyczne w postaci „Filmiku z Bratkiem”, którego zadaniem jest ograniczenie stresu towarzyszącego dzieciom w tym dniu. Po obejrzeniu krótkiego filmiku i wykonaniu ćwiczeń relaksacyjnych uczniowie pod opieką wychowawcy przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Trzecioklasiści zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej.

Mamy nadzieję, że mimo sprawdzianu, który zawsze jest przeżyciem dla dzieci - wszyscy trzecioklasiści byli radośni w tym dniu i będą dumni ze swoich sukcesów.