„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, 
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

Jan Paweł II

16 maja 2024 roku w piękny, słoneczny dzień odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Dziecka. Wszyscy uczniowie od zerówki do klasy siódmej pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli udali się na szkolne boisko na zajęcia sportowe w formie konkursów i rozgrywek oraz wspólny poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek z ogniska.

Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, pokonując różnorodne tory przeszkód. Były wyścigi w workach, rzucanie do celu woreczkami, wyścigi zręcznościowe z talerzykami oraz przeciąganie liny. Był też czas na puszczanie baniek mydlanych. Starsze klasy też z chęcią wzięły udział w przygotowanych dla nich konkurencjach sportowych. Młodzież miała czas, by wspólnie zagrać w siatkówkę i piłkę nożną.

Po wspaniałej zabawie i aktywnym odpoczynku na świeżym powietrzu nadszedł czas na ognisko. Dziękujemy rodzicom z Rady Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla dzieci w tym szczególnym dla nich dniu.

Dzieci pełne wrażeń, uśmiechnięte i zadowolone wróciły bezpiecznie do szkoły.