Dzień  Mamy i Taty to szczególne święto, które docenia i honoruje wszystkie Mamusie i wszystkich Tatusiów. Stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowanie za trud włożony w wychowanie i opiekę nad dziećmi.

24 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, na którą najmłodsza społeczność szkolna zaprosiła najbliższe i najważniejsze osoby – swoich rodziców. Licznie przybyłych gości powitała serdecznie, dyrektor szkoły, Pani Edyta Rysz – składając zebranym życzenia z okazji ich święta. 

Następnie dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas 1 – 3 zaprezentowali bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce, gra na instrumentach oraz zabawne i humorystyczne scenki z życia rodziny. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, a na twarzach zebranych gości  malowało się wzruszenie oraz duma ze swoich zdolnych pociech.

Po występach były życzenia, a uczniowie wręczyli swoim rodzicom samodzielnie przygotowane laurki i prezenty. Naszym drogim gościom czas występu umilał również słodki poczęstunek, na który zostali zaproszeni. 

Uroczystość przebiegała w miłej i ciepłej atmosferze i z pewnością na długo zostanie w pamięci zarówno dzieci jak i rodziców.