O tym jak cenne bywa bezpośrednie spotkanie z szeroko rozumianą nauką, z różnych dziedzin wiedzy, przekonały się dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas 1 i 2, którzy 5 czerwca 2024 r. wraz z opiekunami wybrali się do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce pod Rzeszowem.

Miejsce to nie tylko rozbudza wyobraźnię, ale pozwala także w sposób praktyczny doświadczać tego, czego dostarcza nam dziś współczesna nauka. Uczniowie mieli okazję do woli eksperymentować, testować i przeprowadzać doświadczenia z wykorzystaniem ponad 200 interaktywnych eksponatów. Bawiąc się, a przy tym rozwijając swoją naukową ciekawość mogli przenieść się w inny wymiar naszej codziennej rzeczywistości.

Fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego dotknąć i sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna.

Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska legendy lotnictwa - samolotu wielozadaniowego Antonow An – 2. Był też czas na zakupienie drobnych pamiątek.

Na koniec głodni, ale pełni wrażeń udaliśmy się do McDonalda.

Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wspomnień, a być może u niektórych rozbudziła fascynację naukowymi nowinkami.