W piątek 7 czerwca 2024 r., dzieci z klasy III wraz z rodzicami, księdzem Wojciechem Bolanowskim oraz  wychowawczynią panią Teresą Wais, wybrały się na  pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku.

O  godzinie 1000 ksiądz proboszcz odprawił  Mszę św., podczas której dzieci podziękowały Bogu za dar I spowiedzi i Komunii św., i prosiły Maryję o opiekę na dalsze życie. Wspólnie śpiewem i modlitwą wielbiły Pana. Po skończonej Eucharystii udaliśmy się w dalszą drogę, a celem była Solina. Pierwszą atrakcją była, wieża widokowa nad Jeziorem Solińskim z niepowtarzalnymi widokami, w tym pierwszym tarasem skywalk w Polsce. Z wieży rozciągał się niesamowity widok na Solinę, zaporę, Jezioro Solińskie i Myczkowskie oraz Dolinę Sanu. Następnie, udaliśmy się do karczmy - restauracji z regionalnymi przysmakami, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po przerwie obiadowej czekała na wszystkich kolejna atrakcja – przejażdżka koleją gondolową, między górami Plasza oraz Jawor nad zaporą wodną. Było to niezwykłe doświadczenie. Gondole unosiły się nad malowniczymi krajobrazami Soliny, pozwalając cieszyć się pięknymi widokami na jezioro i otaczające je wzgórza. Wszyscy mogliśmy podziwiać niezwykłe piękno przyrody. Ostatnią atrakcją jaka czekała głównie na dzieci był pobyt w parku rozrywki „Tajemnicza Solina”. Można tam było poznać „fascynujące legendy” oraz posłuchać ciekawych opowieści na temat barwnych postaci biesów i czadów”. Uczniowie mogli pokonać Czadowy  Tor  Sprawnościowy, odkryć wnętrze góry Jawor, przejść  Labirynt Biesa, zajrzeć do "tajemniczej studni”, nauczyć się żonglować, zrobić pamiątkowe zdjęcia i kupić pamiątki.

Pełni niezapomnianych wrażeń, oddani Matce Bożej, w radosnych nastrojach szczęśliwie powróciliśmy do domów.