21 marca 2016 r. uczniowie z kl. I – III SP w Króliku Polskim wzięli udział w IV Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 3 „Mechanik” im. Ks. Stanisława Staszica w Krośnie. Celem Festiwalu było popularyzowanie nauki i promocja technicznych kierunków kształcenia oraz nowoczesnych technologii we współczesnej gospodarce. Festiwal promował ciekawość świata oraz rozwijał wyobraźnię i kreatywność u dzieci.

Wiele ciekawych eksponatów mechanicznych, zabaw i doświadczeń połączono z interaktywną wystawą i pokazami „Umysł przyłapany” przygotowanymi przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Animatorzy udowodnili, że nauka może być dobrą zabawą i fascynującą przygodą, a świat nauki i techniki został przedstawiony w sposób zrozumiały i atrakcyjny. Dzieci z wielką ciekawością i zaangażowaniem brały udział w eksperymentach i doświadczeniach,  bawiły się i uczyły równocześnie. Taki dzień, zwłaszcza ,że był to również pierwszy dzień wiosny, z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Życzymy naszym uczniom rozwijania  pasji i nieustannej przygody z nauką.

 

Projekt „Akademia małego giganta” dla klas I-III SP był finansowany przez Gminną Organizację Turystyczną „Tabor” z Rymanowa Zdroju.  Sponsorom dziękujemy za zorganizowanie wyjazdu i poczęstunek.