I oto nadszedł dzień 1 września 2015r. Spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie, aby podjąć kolejny rok nauki i pracy. Dwa miesiące wolnego czasu wystarczyły , aby nabrać sił, odpocząć od szkolnego rytmu, a może nawet zatęsknić za lekcjami i zajęciami. Dla wszystkich minione lato było czasem beztroski i wypoczynku.

 

Przy pięknej pogodzie i wspaniałych nastrojach zebraliśmy się na placu szkolnym, skąd, na czele z pocztem sztandarowym, przemaszerowaliśmy do kościoła na uroczystą Mszę Świętą, którą odprawił proboszcz naszej parafii.

Akademia  rozpoczęcia nowego  roku szkolnego 2015/2016 odbyła się w sali  gimnastycznej. Przemówienie inauguracyjne wygłosiła Pani Dyrektor Marta Kogut, następnie odbyło się wręczenie Nominacji nowym Członkom Pocztu Sztandarowego. Niezwykły zaszczyt spotyka uczniów wchodzących w skład Pocztu Sztandarowego, gdyż jest to najbardziej honorowa funkcja w szkole. W skład Pocztu Sztandarowego wchodzą uczniowie o nienagannej postawie, którzy godnie reprezentują szkołę.

W dalszej części uroczystości, młodzież szkolna przygotowała montaż słowno-muzyczny, aby przypomnieć tragiczne wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Pamięć poległych za naszą wolność została uczczona „minutą ciszy", a delegacja uczniów złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych w czasie wojny. Po części patriotycznej serdeczne życzenia uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły w nowym roku szkolnym złożyli również zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Rymanowie – Krystyna Przybyła-Ostap, Radny Gminy Rymanów-Andrzej Pitrus, przedstawiciel Nadleśnictwa Rymanów Paweł Panaś, sołtysi-Jan Zając oraz Jan Dudzik a także sekretarz Rady Rodziców Jolanta Urbanik – Puchalik.

W trakcie uroczystości zgodnie z ceremoniałem szkolnym odbyło się pasowanie i ślubowanie uczniów klasy pierwszej.  Uczniowie byli pasowani przez Panią Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem" i otrzymali granatowe birety - symbol przynależności do braci uczniowskiej. Uczniowie przygotowali  na tę okazję montaż wierszy i piosenek. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, otrzymali legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i wyprawki pierwszoklasisty, które wręczyła pani Jolanta Urbanik – Puchalik. Później była chwila na zdjęcia, by upamiętnić to niezwykłe wydarzenie.

Po części oficjalnej odbyły sie spotkania w klasach z wychowawcami.

Warto było po takich pięknych wakacjach wrócić do szkoły, by znów zobaczyć twarze naszych kolegów i koleżanek. Przed wszystkimi uczniami teraz ciężka praca, która potrwa aż do czerwca.

Życzymy im wytrwałości  i sukcesów!