W dniu 17 września 2015 roku   uczniowie klasy IV, V i VI  pod opieką Pani Haliny Wilk, Edyty Rysz i Księdza Wiesława Słotwińskiego wzięli udział w pieszej wycieczce ścieżką przyrodniczą „Rymanów Zdrój”, która wiedzie przez tereny Nadleśnictwa Rymanów.

Gościem honorowym naszej wyprawy był Pan leśniczy Marian Dąbrowski, który wskazywał walory przyrodnicze pobliskich lasów oraz wpływ człowieka i pracę leśników na wygląd i funkcjonowanie biocenoz leśnych. Wędrówka nasza rozpoczęła się od leśniczówki w Wołtuszowej, skąd wyruszyliśmy biało czerwonym szlakiem do lasu. Podczas  wyprawy wskazywaliśmy warstwy lasu i ich mieszkańców oraz podziwialiśmy urokliwe zakątki i osobliwości przyrodnicze: torfowisko (środowisko życia mchu torfowca), paprocie i skrzypy chronione(podrzeń żebrowiec, skrzyp olbrzymi), potężne jodły i buki(dominujące gatunki drzew),mrowiska(społeczny tryb życia mrówek), zimowity jesienne(roślina chroniona witająca zimę),stację czynną płazów(traszki górskie, karpackie i żaby). Na szczycie Góry Zamczyska (561m n. p. m.) słuchaliśmy opowieści o istniejącym tam w XV wieku zamku i żyjących niegdyś ludziach. Następnym punktem naszej wyprawy był punkt widokowy na zboczu Zamczyska. Na polanie otoczeni młodym lasem rozkoszowaliśmy się widokiem na górę Kopiec, dolinę Czarnego Potoku, Diablą Górę, położoną na stokach Działu Wołtuszowa i Żabią Górę.

Była piękna pogoda: świeciło słońce, a delikatny wietrzyk umilał wędrowanie. Na końcu naszej wycieczki odpoczywaliśmy przy ognisku. Niesamowitą pamiątką z rajdu okazały się bez wątpienia zdjęcia.  Wspólne poznawanie pobliskiej okolicy było wspaniałym przeżyciem.