Dnia 20 maja 2015 roku  Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się finał Turnieju Wiedzy  Ekologicznej. Konkurs ten organizowany był przez instytucje działające na terenie naszej gminy: Urząd Gminy Rymanów, Nadleśnictwo Rymanów, Koło Łowieckie Ryś, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

Turniej adresowany był do uczniów gimnazjum i obejmował trzy obszary: test wiedzy ekologicznej wraz z rozpoznawaniem chronionych gatunków roślin i zwierząt, konkurs na wypracowanie tematyczne i konkurs plastyczny. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach ekologicznych i zajęli następując e miejsca: Konrad Kałwik III miejsce w kategorii na wypracowanie tematyczne, Kamila Gazda wyróżnienie specjalne i Paulina Zemlańska wyróżnienie  w  kategorii na wypracowanie tematyczne. Uczeń I klasy gimnazjum Maciej Jakubczyk zdobył wyróżnienie w kategorii na pracę plastyczną. Gratulacje!

Opiekunami uczniów były Panie Joanna Biela,  Edyta Rysz i Pan Stanisław  Kuśnierczak.