Dnia 15 kwietnia 2015 roku już po raz szósty uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przystąpili do akcji zbiórki makulatury w ramach obchodów Dnia Ziemi. Organizatorem tego działania był Zakład Gospodarki Komunalnej w Rymanowie i Nadleśnictwo Rymanów. Cała społeczność naszej szkoły zgromadziła 2400,00 kg papieru, zajmując tym samym I miejsce wśród szkół na terenie gminy Rymanów.

Wszyscy uczestnicy tej akcji za każde 10 kg zgromadzonej makulatury otrzymali jedno drzewko, które mogli posadzić w swoim gospodarstwie domowym. Dodatkowo Zakład Gospodarki Komunalnej, za zajęcie pierwszego miejsca,  ufundował dla szkoły nagrodę pieniężną. Uczniowie, biorący udział w akcji zbiórki makulatury pojadą na wycieczkę w czerwcu.

            Rekordzistką w zbiórce papieru była uczennica klasy II Gimnazjum Karolina Frankowicz, która zgromadziła 280 kg. Na drugiej pozycji uplasowała się uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej Kinga Winnicka, która przyniosła 230 kg papieru. Trzecie  miejsce zajął   uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Piotr Ozimina , który zgromadził  130 kg makulatury. Wysokie wyniki uczniów klasy II Gimnazjum pozwoliły zająć im  I miejsce  w rywalizacji klasowej. Na  drugim miejscu stanęły  dzieci klasy III Szkoły Podstawowej, a na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy VI. Uczniowie  otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Ponadto podziękowanie za zaangażowanie w akcję zbiórki makulatury i nagrodę  dla całej społeczności szkolnej przekazał Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rymanowie.

 

Oto zestawienie zbioru makulatury:

klasa 0 - 261 kg,

klasa I - 120 kg,

klasa II - 150 kg,

klasa III - 375 kg,

klasa IV - 165 kg,      

klasa V - 190kg,

klasa VI - 310 kg,

klasa I G- 110 kg,

klasa II G- 560 kg,

klasa III G - 159 kg.

 Gratulacje i zapraszamy do kolejnej akcji zbiórki makulatury już  za rok.