Dnia 28 maja 2015 r. uczniowie klasy III SP odbyli dziękczynną pielgrzymkę w I rocznicę przyjęcia I Komunii św. do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Po przybyciu do sanktuarium dzieci wysłuchały opowiadania o historii objawień w La Salette, a następnie obejrzały film dokumentalny o corocznej pielgrzymce dzieci do sanktuarium w Kobylance k. Gorlic.

 

                O godz. 10.30 wzięły udział we Mszy św. przed cudowną figurą Matki Bożej z La Salette, gdzie miały okazję podziękować za dar Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbyło się integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasy, które zorganizowali rodzice dzieci.

                Około godz. 13.00 dzieci udały się do niedalekiej Trzcinicy, aby tam zwiedzić muzeum historyczne – Karpacka Troja. Wraz z panem przewodnikiem dzieci poznawały jakie ludy zamieszkiwały nasze tereny już na kilak tysięcy lat przed narodzeniem Chrystusa. Dzieci miały też okazję zobaczyć jak mieszkali nasi przodkowie. Na zakończenie wycieczki była jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie wieży widokowej o wysokości 40 metrów. Niestety, nie wszyscy odważyli się wyjść aż na sam szczyt wieży. Widoki były piękne. Potem jeszcze tylko zakup pamiątek na pobliskim stoisku i nastąpił powrót do domu.