W poniedziałek, 11 października 2021 roku, Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do udziału w akcji pod hasłem Cała szkoła gra w planszówki zorganizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Gier Planszowych.

Uczniowie naszej szkoły, znudzeni nowoczesnymi technologiami i wirtualnymi kontaktami z przyjaciółmi, chętnie włączyli się do akcji. Wszystkie przerwy międzylekcyjne spędzili w szkolnej świetlicy, grając w różne planszówki. Tego dnia postawili na relacje międzyludzkie, spotkania twarzą  w twarz i szczere uśmiechy, zapominając o stukaniu w ekrany smartfonów.

Gry planszowe są bardzo popularną rozrywką na całym świecie. Wspólne spotkania przy planszy są świetnym sposobem spędzenia wolnego czasu, rozrywki i integracji. Uczą logicznego myślenia, zdrowej rywalizacji, przewidywania, podejmowania decyzji, kalkulowania, a także trudnej umiejętności przegrywania. Planszówki pozwalają ćwiczyć koncentrację i pobudzać wyobraźnię.

Podczas rozgrywek wszyscy wspaniale się bawili. Szkoda, że przerwy spędzane na wspólnej grze mijały tak szybko.