Dnia 11 maja 2022 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rymanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Patroni Roku 2022” oraz wręczenie nagród laureatom. Inspiracją do przeprowadzenia konkursu stały się życie, twórczość i pasje patronów roku 2022 tj. Marii Konopnickiej – poetki, Ignacego Łukasiewicza – wynalazcy i Wandy Rutkiewicz – alpinistki.

Tematem pracy konkursowej dla uczniów klas I-III było przedstawienie w formie historyjki obrazkowej utworu Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha” lub „Parasol”, a dla uczniów klas IV – VIII biografii Wandy Rutkiewicz lub Ignacego Łukasiewicza.  W konkursie wzięli udział także uczniowie naszej szkoły. 

W kategorii klas I – III uczennica klasy III Julia Łątka zdobyła wyróżnienie , natomiast w kategorii klas IV – VIII , Aleksandra Urbanik z kl. VII zajęła III miejsce.  

Laureaci otrzymali dyplomy i piękne książki, które wręczyła im Dyrektor GBP w Rymanowie Pani Monika Rygiel.

Gratulujemy uczennicom sukcesu i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach plastycznych.