21 czerwca 2022 roku książę Cambridge – książę William obchodził swoje 40 urodziny. Z tej okazji wspólnie z klasą 7 SP postanowiliśmy napisać list wraz z okolicznościową kartką urodzinową. Uczniowie wykonali też piękny portret księcia Williama.

Cały projekt trwał kilka tygodni. Najpierw powstał pomysł. Później podczas zajęć języka angielskiego wymyślaliśmy treść listu. Tłumaczyliśmy, powstawał portret oraz własnoręcznie wykonana kartka z życzeniami. List wysłaliśmy do Kensington Palace do Londynu, tak żeby zdążył dotrzeć przed urodzinami. Spodziewaliśmy się odpowiedzi dopiero we wrześniu. Nadeszła w czasie wakacji.

Podczas pierwszych zajęć z klasą ósmą z ciekawością czytaliśmy odpowiedź, która nadeszła. Otrzymaliśmy ciepłe słowa podziękowania za pamięć, za trud wysyłania i zdjęcie pary książęcej – Williama i jego żony Kate.

Projekt był okazją do podszlifowania języka angielskiego oraz użycia języka w naturalnej sytuacji – pisania po angielsku do osoby na co dzień posługującej się językiem angielskim.

Mamy kolejny pomysł napisania listu do innej osoby. Z niecierpliwością czekamy na realizację.