„A każde drzewo, to okruch wieczności”.

Wiesław Myśliwski

Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń. Dnia 30 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do czwartej edycji akcji #sadziMY. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.

Sadzonki pozyskaliśmy z Nadleśnictwa Rymanów. Wspólnie z panią dyrektor Edytą Rysz oraz panem leśniczym Bogusławem Rysz uczniowie klasy IV posadzili symbolicznie drzewko. Bardzo się cieszymy, że nasz teren przyszkolny zyskał kolejną „fabrykę tlenu”. Każdy z uczniów otrzymał również sadzonkę drzewa iglastego, którą będzie mógł zasadzić na terenie przydomowym. Dziękujemy Nadleśnictwu Rymanów za przekazane sadzonki.

Na stronie Lasów Polskich możemy przeczytać, że "Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich". Dlatego bardzo cieszy nas w/w inicjatywa i mamy nadzieję, że będzie ona coroczną tradycją. Dzięki niej zyska nasze otoczenie pod względem estetycznym, zdrowotnym i ekologicznym. Troska o środowisko to także przejaw współczesnego patriotyzmu.