Już po raz trzeci uczniowie klasy 3 wraz z nauczycielką języka angielskiego wzięli udział w wymianie kartek z dziećmi z Waplewa. Tym razem nasi uczniowie projektowali kartki świąteczne i pisali życzenia z okazji sezonu zimowego oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Sam projekt rozpoczęliśmy już na początku grudnia, kiedy postanowiliśmy do naszych zaprzyjaźnionych kolegów ze szkoły w Waplewie wysłać kolejne pozdrowienia. Uczniowie przygotowali kartki, następnie pisaliśmy wspólnie życzenia zimowo-świąteczne. Oczywiście pisaliśmy po angielsku, co było okazją do użycia języka w określonym celu oraz poznania słownictwa świąteczno-zimowego. W połowie grudnia wysłaliśmy nasze karteczki. I tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dostaliśmy wyczekiwaną odpowiedź.

Projekt już zakończyliśmy. Sprawił on uczniom klasy 3 dużo radości i satysfakcji. Dzieci mogły potrenować język angielski, a na karteczki wyczekiwały z wielką niecierpliwością, gdyż w dobie sms-ów i innych komunikatorów pewnie nie tak często otrzymują tradycyjne pocztówki, dodatkowo ręcznie robione. Wcześniej dzieci pisały karteczki z pozdrowieniami jesiennymi i w zeszłym roku szkolnym wysyłały karteczki wielkanocno-wiosenne.