We wrześniu uczniowie zostali zachęceni do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Rodzinne wędrówki”. Ich zadaniem było przenieść na papier wspomnienia wakacyjnych wędrówek z rodziną po najpiękniejszych zakątkach naszego kraju. Organizatorami konkursu byli Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) oraz Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa (KSM).

Pomysłodawcy konkursu zachęcali, aby powspominać wędrówki w góry, nad rzekę, nad jezioro, do lasu czy nad brzeg morza, przenieść wspomnienia na papier i pokazać innym. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży twórczością plastyczną.

W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły:

Jagoda Gugała – klasa VI
Karol Cisowski – klasa V
Julia Łątka – klasa IV
Wiktoria Łątka – klasa IV
Aleksandra Penar – klasa IV
Jakub Ozimina – klasa III
Malwina Szajna – klasa III
Milena Cisowska – klasa II
Izabela Kondziołka – klasa II
Milena Pitrus – klasa I
Pola Pitrus – klasa I
Amelia Raś – klasa I

Do konkursu z całej Polski zostały zgłoszone 104 prace. Jury przyznało miejsca od 1-3 w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV oraz klasy V-VIII ) oraz kilka wyróżnień. Ogłoszenie wyników odbyło się końcem października 2022 roku. Dwie dziewczynki z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia. Są to uczennice klasy II: Izabela Kondziołka oraz Milena Cisowska. Dziewczynkom bardzo gratulujemy. Nagrody nadeszły w grudniu i uroczyście wręczyliśmy je tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Szkolnym koordynatorem konkursu była pani Renata Troska – opiekun szkolnego Koła Turystycznego „Tam i z Powrotem”.