"Babciu, Dziadku życzę Ci,
zdrowia, szczęścia, dobrych dni
i słoneczka cały czas,
Babciu, Dziadku kochaj nas!

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków....

22 stycznia 2023r. w Domu Ludowym w Króliku Polskim, odbyła się lokalna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, której organizatorami byli: Rada Rodziców oraz Szkoła Podstawowa w Króliku Polskim.

Spotkanie otwarła Pani Dyrektor Edyta Rysz, która przywitała zaproszonych gości: 

- przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Paulinę Malinowską-Pitrus 

- Radnego Gminy Rymanów – Pana Andrzeja Pitrusa

- sołtysa wsi Królik Polski – Pana Jana Zająca

- nauczycieli i uczniów szkoły.

W sposób szczególny i wyjątkowy Pani Dyrektor powitała Babcie i Dziadków, czyli najważniejszych gości tego pięknego spotkania. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że ten dzisiejszy dzień jest sposobnością do wyrażenia wdzięczności i podziękowania naszym drogim Seniorom za ich trud, poświęcenie, niewyczerpaną miłość i pomoc w wychowaniu młodego pokolenia.

Zebranych gości powitała również Pani Paulina Malinowska-Pitrus, Pan Andrzej Pitrus oraz przybyły na tę niezwykłą uroczystość ks. proboszcz Wojciech Bolanowski.

Po przywitaniu wszystkich gości, Pani Dyrektor Edyta Rysz zaprosiła na część artystyczną. Uroczystość rozpoczęła się występami przedszkolaków, którzy tańczyli, śpiewali piosenki, recytowali wiersze dla ukochanych babć i dziadków.  Po nich również w tańcu, wierszach i piosence zaprezentowali się uczniowie kl. 0 – III. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Podczas występów nie zabrakło również gry na instrumentach. Uczniowie kl. II, III, IV – pięknie wykonali na fletach kolędy: „Lulajże Jezuniu” oraz „Gdy śliczna Panna”. Podczas prezentowanego programu słowno – muzycznego nie obyło się bez gromkich braw.

Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały pięknie 100 lat!

Po części oficjalnej był czas aby przytulić swoich ukochanych dziadków, usiąść na kolana i  porozmawiać z nimi.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Szczególne podziękowania należy skierować do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Króliku Polskim, która przygotowała poczęstunek w postaci obiadu oraz pysznych ciast, herbaty i kawy.

Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze, dużo zdrowia i radości z życia  – nie tylko w dniu ich święta.