15 stycznia 2023 r. w sali kina „Sokół" w Rymanowie odbył się finał konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda", którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd, odkrywanie i promowanie talentów wokalnych oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w upowszechnianiu śpiewu wśród dzieci i młodzieży.

Repertuar kolęd i pastorałek był różnorodny, uczestnicy prezentowali zarówno te tradycyjne, jak i współczesne, mało znane i niezbyt często wykonywane. Publiczność mogła przekonać się, jak bogata i różnorodna jest twórczość związana z okresem świąt Bożego Narodzenia. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Uczestnicy zaskakiwali słuchaczy doskonałymi walorami głosowymi oraz pomysłową choreografią.

Uczennice naszej szkoły wystąpiły w dwóch kategoriach: klasy I-III (grupa B), klasy IV – VI (grupa C)

W grupie B reprezentowała nas Izabela Kondziołka, która pastorałką „Śpij Maluszku” wyśpiewała III miejsce. W tej grupie w przesłuchaniach wzięło udział 46 uczestników.

W grupie C zaprezentowała sięAdrianna Frankowicz, która pastorałką „Zagraj Dziecku kołysankę” zdobyła wyróżnienie.

W przesłuchaniach konkursowych, które odbyły się 20 grudnia, wzięły udział również uczennice z klasy IPola Pitrus, Zuzanna Szałaj, Maja Dereniowska , z kl. II – Milena Winnicka oraz z klasy III - Milena Szałaj. Mimo iż nie udało się dziewczynkom dostać do finału, to i tak należą się im duże brawa, bo swoje kolędy i pastorałki zaśpiewały naprawdę bardzo ładnie.

Finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.