We wtorek 7 lutego 2023 roku w sali narad Urzędu Gminy odbyła się II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Rymanowie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII - Magdalena Wojcieszczak.

Podczas spotkania młodzi radni omówili ważne kwestie. Dyskutowali o sposobach zaktywizowania młodzieży. Zastanawiali się nad tym, które obiekty w poszczególnych miejscowościach mogłyby stać się symbolem gminy oraz jakie inwestycje w infrastrukturę gminy są najbardziej pożądane przez młodych ludzi. Młodzież poruszyła także kwestię pomocy dla swoich rówieśników z ogarniętej wojną Ukrainy. Młodzi radni zobowiązali się do zorganizowania w swoich szkołach zbiórek funduszy na ten szlachetny cel. 

Podczas II sesji młodzi radni wykazali się dużą aktywnością. Udowodnili, że mają wiele inspirujących pomysłów, a przy podejmowaniu uchwał są zdyscyplinowani i zgodni.