W piękny, mroźny, ale słoneczny dzień, 8 lutego 2023 roku, uczniowie klas 4 i 5 wraz z wychowawcami udali się na lodowisko GOSiR w Rymanowie-Zdroju. Celem wyjazdu było propagowanie aktywnego stylu życia, integracja zespołów klasowych i przede wszystkim dobra zabawa.

Uczniom dopisała nie tylko pogoda, lecz także dobry humor. Dla części uczniów był to pierwszy kontakt z łyżwami, dla innych kolejna okazja do podszlifowania techniki jazdy na lodzie. Jednak dla jednych i drugich jazda na łyżwach okazała się ogromną frajdą. Wychowankowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom, z zaangażowaniem starali się wygrać z grawitacją. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. Pod koniec wszyscy początkujący łyżwiarze „śmigali” po tafli lodu niczym zawodowcy.

Czas przeznaczony na zabawę minął tak szybko, że uczniowie z żalem schodzili z lodowiska. Pozytywnie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.