Klasy I-III uczą się języka angielskiego z wykorzystaniem serii książeczek Tiger&Friends wyd. Macmillan. W książeczkach podczas nauki towarzyszą nam bohaterowie bardzo lubiani przez dzieci. Od czasu do czasu na zajęciach też pojawiają się pacynki, które „mówią” do dzieci po angielsku.  Są to Tygrys – tiger, Myszka – mouse, Małpka – monkey, Kotek - Ping the cat i Piesek - Pong the dog. Nauczycielka języka angielskiego pani Renata Troska postanowiła ogłosić konkurs plastyczny, który polegał na narysowaniu tygryska i jego przyjaciół. Dzieci mogły narysować dowolnego bohatera lub bohaterów. Termin składania prac konkursowych wyznaczony był na 3 lutego 2023 roku.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Na 33 uczniów klas I-III SP w konkursie wzięło udział 22 dzieci. Każda praca była ciekawa, dzieci włożyły w nie sporo swojej pracy, a ich wysiłki zostały nagrodzone. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 lutego 2023 roku. Dzieci dostały wówczas dyplomy oraz drobne upominki.

Oto cała lista dzieci biorących udział w konkursie:

1 miejsca (równorzędne) – Emilia Jakieła – kl. 2, Izabela Kondziołka – kl. 2, Kacper Pyszczek – kl. 2

2 miejsce – Adam Cimaj – kl. 1

3 miejsce – Pola Pitrus – kl. 1

Wyróżnienia: Natalia Dereniowska – kl. 1, Wiktor Sagan – kl. 3, Wiktoria Zięba – kl. 3, Milena Winnicka – kl. 2, Jakub Ozimina – kl. 3, Milena Szałaj – kl. 3

Udział: Milena Pitrus – kl. 1, Emilia Dereniowska – kl. 1, Maja Dereniowska – kl. 1, Zuzanna Wojcieszczak – kl. 1, Zuzanna Szałaj – kl. 1, Barbara Bulik – kl. 1 , Miłosz Kiszka – kl. 1, Nicole Rajter – kl. 1, Aleks Poznar – kl. 3, Maksymilian Bulik – kl. 3, Kacper Dereniowski – kl. 3

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy😊