„Jeden grosz znaczy niewiele, 
ale Góra Grosza jest największa na świecie”.
 

Już po raz dwudziesty trzeci Towarzystwo Nasz Dom zorganizowało akcję Góra Grosza. Celem zbiórki jest gromadzenie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności tych, które wychowują się poza własnym środowiskiem rodzinnym). Ta ważna inicjatywa wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

W akcję charytatywną, jak co roku, zaangażowała się cała społeczność szkolna (od oddziału przedszkolnego do klasy VIII). Zbiórka monet trwała od listopada do lutego. Następnie zebrane pieniądze zostały skrupulatnie posegregowane i policzone przez młode wolontariuszki z Samorządu Uczniowskiego. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy wielką górę monet. Na szczególne słowa uznania zasłużyli uczniowie klasy IV, którzy uzbierali największą kwotę. Gratulujemy!

Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie są empatyczni i potrafią bezinteresownie dzielić się dobrem z innymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji akcji Góra Grosza.