Każdy chciałby mieć magiczne krzesło, które spełniałoby wszystkie marzenia… W naszej szkole dzięki uczniom klasy IV stało się to możliwe... Galeria czerwonych krzeseł, która powstała na szkolnym korytarzu, jest efektem wspólnego odkrywania świata fantazji podczas lekcji języka polskiego z lekturą „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki.

Nasi czwartoklasiści to uczniowie niezwykle kreatywni, dlatego z wielkim zaangażowaniem przystąpili do realizacji niełatwego projektu i stworzyli własne magiczne, koniecznie czerwone, siedziska. Wierząc w ich moc, starannie je zbijali, kleili i malowali. W ten sposób powstała galeria krzeseł, stołków, tronów, foteli i leżaków… wraz z instrukcją obsługi do spełniania życzeń. Zwieńczeniem projektu były wspaniałe opowiadania twórcze na temat tego niezwykłego przedmiotu.

Według ich twórców siedziska są w stanie zmienić życie na lepsze! Możemy usiąść na krześle, które zapewni nam mądrość, młodość, zdrowie, dobry humor, zagwarantuje szóstkę ze sprawdzianu albo sprawi, że nauczyciel odwoła kartkówkę. Czego chcieć więcej? Wystawa od kilku dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Prosimy wszystkich uczniów o delikatne traktowanie naszych magicznych przedmiotów – ponieważ należą do serii limitowanej. :)