Omawianie lektur nie musi być nudne. Dowiedli tego uczniowie klasy V, którzy po omówieniu książki „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” przystąpili do wykonania makiety tej fantastycznej krainy.

Projekt rozpoczął się od wspólnego czytania ze zrozumieniem fragmentów książki zawierających opisy miejsc i wyglądu postaci. Następnie uczniowie przygotowali odpowiednie materiały i podczas lekcji języka polskiego przystąpili do pracy. Piątoklasiści wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem oraz zgodną współpracą.

Efekt końcowy robi wrażenie. Powstała zasypana śniegiem i skuta lodem Narnia, do której można się dostać wyłącznie przez szafę. Na makiecie piątoklasistów możemy rozpoznać okrutną Jadis, dobrego Aslana, Córki Ewy i Synów Adama oraz Bobry. Nie zabrakło także takich elementów jak zamek Ker-Paravel i latarnia stanowiąca granicę między światem realistycznym i fantastycznym.

Wykonana makieta została wystawiona na szkolnym korytarzu. Zapraszamy do jej obejrzenia.