Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzimy 6 marca, odbył się w naszej szkole Konkurs Logopedyczny „Wierszyki ćwiczące języki” skierowany do uczniów klas I-IV. Organizatorem konkursu była p. Anna Pelczarska.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie rymowanki na dowolny temat oraz wykonanie do niej ilustracji. Treść wiersza musiała zawierać wyrazy z głoskami trudnymi artykulacyjnie. Dzieci chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Nie było łatwo wybrać zwycięzców, ponieważ wszystkie rymowanki były ciekawe. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

I miejsce – Izabela Kondziołka za wiersz „Miś gościem”

II miejsce – Milena Cisowska za wiersz „Skrzypeczki”

III miejsce – Emilia Jakieła za wiersz „Szafa”

wyróżnienie specjalne – Zuzanna Wojcieszczak za wiersz „Ślimak”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. 

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Rymowanki napisane przez dzieci z pewnością posłużą ich kolegom i koleżankom do utrwalania pięknej wymowy w szkolnym gabinecie logopedycznym. Zostaną także wyeksponowane na gazetce ściennej, gdzie będzie je można przeczytać, spacerując szkolnym korytarzem.