24 września 2016 roku,  już po raz piąty, odbył się  bieg „Ku czci Papieża Jana Pawła II”. Organizatorami biegu byli Parafia Jaśliska, Gmina Jaśliska oraz tutejszy Zespół Szkół Publicznych. Była to kolejna  impreza sportowa w ramach obchodów 650 – lecia Jaślisk.

Zawody miały na celu popularyzację biegów wśród młodzieży oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Miejscem imprezy był jaśliski rynek, który gościł zespoły z  5 szkół - z Klimkówki, Zręcina, Tylawy, Królika Polskiego i Jaślisk.

Biegi odbywały się w kilku kategoriach  wiekowych.

Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był Kornel Poznar  - uczeń klasy II SP, który w swojej kategorii pokonał aż 13 rywali i zajął 1. miejsce. W  kategorii dziewcząt klas V - VI nasza reprezentantka Iwona Frankowicz z klasy VI zajęła 5. miejsce. W grupie chłopców klas V - VI pobiegło dwóch naszych uczniów. Huber Borek z klasy VI zajął 2.  miejsce, a Dawid Poznar z klasy V uplasował się na 9. pozycji. W kategorii dziewcząt I – III gimnazjum naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II. Wiktoria Smoleń zajęła 2. miejsce, a  Kamila Smoleń miejsce 8. W grupie chłopców I – III gimnazjum  wystartowali dwaj zawodnicy, Dawid Jakieła z klasy II i Maciej Jakubczyk z klasy III. Dawid wywalczył 3. lokatę, Maciek ukończył bieg na 5. pozycji.

Organizatorzy ufundowali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz medale dla zawodników, którzy zajęli miejsca na podium.  Wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Naszym zawodnikiem dziękujemy i gratulujemy doskonałych wyników.